Futbol üzrə dünya çempionatı start götürür - TƏQVİM

İdman 14-06-2018 09:39
Futbol üzrə dünya çempionatı start götürür - TƏQVİM
Bu gün Rusiyada futbol üzrə dünya çempionatı start götürəcək.

Trend-in məlumatına görə, açılış oyununda Rusiya və Səudiyyə Ərəbistanı yığmaları qarşılaşacaqlar.

Ümumilikdə iyulun 15-dək davam edəcək 21-ci mundialda 32 komanda 8 qrupda yarışacaq.

Oyunları Moskva ("Lujniki” və "Spartak” stadionları), Sankt-Peterburq ("Sankt-Peterburq”), Soçi ("Fişt"), Kazan ("Kazan Arena”), Kalininqrad ("Kalininqrad”), Nijni Novqorod ("Nijni Novqorod”), Volqoqrad ("Volqoqrad Arena”), Samara ("Samara Arena”), Saransk ("Mordoviya Arena”), Rostov-na-Don ("Rostov Arena”) və Yekaterinburq şəhərlərində ("Yekaterinburq Arena”) 12 stadionda keçiriləcək.

TƏQVİM:

A qrupu

1-ci tur

14 iyun
19:00. Rusiya – Səudiyyə Ərəbistanı

15 iyun
16:00. Misir – Uruqvay

2-ci tur

19 iyun
22:00. Rusiya – Misir

20 iyun
19:00. Uruqvay – Səudiyyə Ərəbistanı

3-cü tur

25 iyun
18:00. Uruqvay – Rusiya
18:00. Səudiyyə Ərəbistanı – Misir

B qrupu

1-ci tur

15 iyun
19:00. Mərakeş – İran
22:00. Portuqaliya – İspaniya

2-ci tur

20 iyun
16:00. Portuqaliya – Mərakeş
22:00. İran – İspaniya

3-cü tur

25 iyun
22:00. İran – Portuqaliya
22:00. İspaniya – Mərakeş

C qrupu

1-ci tur

16 iyun
14:00. Fransa – Avstraliya
20:00. Peru – Danimarka

2-ci tur

21 iyun
16:00. Danimarka – Avstraliya
19:00. Fransa – Peru

3-cü tur

26 iyun
18:00. Danimarka – Fransa
18:00. Avstraliya – Peru

D qrupu

1-ci tur

16 iyun
17:00. Argentina – İslandiya
23:00. Xorvatiya – Nigeriya

2-ci tur

21 iyun
22:00. Argentina – Xorvatiya

22 iyun
19:00. Nigeriya – İslandiya

3-cü tur

26 iyun
22:00. Nigeriya – Argentina
22:00. İslandiya – Xorvatiya

E qrupu

1-ci tur

17 iyun
16:00. Kosta-Rika – Serbiya
22:00. Braziliya – İsveçrə

2-ci tur

REKLAM

facebook.com

Daha ətraflı
Native Video by Adributor

22 iyun
16:00. Brazilya – Kosta-Rika
22:00. İsveçrə - Serbiya

3-cü tur

27 iyun
22:00. Braziliya – Serbiya
22:00. İsveçrə - Kosta-Rika

F qrupu

1-ci tur

17 iyun
19:00. Almaniya – Meksika

18 iyun
16:00. İsveç – Cənubi Koreya

2-ci tur

23 iyun
19:00. Cənubi Koreya – Meksika
22:00. Almaniya – İsveç

3-cü tur

27 iyun
18:00. Meksika – İsveç
18:00. Cənubi Koreya – Almaniya

G qrupu

1-ci tur

18 iyun
19:00. Belçika – Panama
22:00. Tunis – İngiltərə

2-ci tur

23 iyun
16:00. Belçika – Tunis

24 iyun
16:00. İngiltərə – Panama

3-cü tur

28 iyun
22:00. İngiltər – Belçika
22:00. Panama – Tunis

H qrupu

1-ci tur

19 iyun
16:00. Kolumbiya – Yaponiya
19:00. Polşa – Seneqal

2-ciI tur

24 iyun
19:00. Yaponiya – Seneqal
22:00. Polşa – Kolumbiya

3-cü tur

28 iyun
18:00. Seneqal – Kolumbiya
18:00. Yaponiya – Polşa. Volqoqrad

1/8 final mərhələsi

30 iyun
18:00. C qrupunun 1-cisi – D qrupunun 2-cisi
22:00. A qrupunun 1-cisi – B qrupunun 2-cisi

1 iyul
18:00. B qrupunun 1-cisi – A qrupunun 2-cisi
22:00. D qrupunun 1-cisi – C qrupunun 2-cisi

2 iyul
18:00. E qrupunun 1-cisi – F qrupunun 2-cisi
22:00. G qrupunun 1-cisi – H qrupunun 2-cisi

3 iyul
18:00. F qrupunun 1-cisi – E qrupunun 2-cisi
22:00. H qrupunun 1-cisi – G qrupunun 2-cisi

1/4 final mərhələsi

6 iyul
18:00. A1/B2 cütünün qalibi – C1/D2 cütünün qalibi
22:00. E1/F2 cütünün qalibi – G1/H2 cütünün qalibi

7 iyul
18:00. F1/E2 cütünün qalibi – H1/G2 cütünün qalibi
22:00. B1/A2 cütünün qalibi – D1/C2 cütünün qalibi

Yarımfinal mərhələsi

10 iyul
22:00. 1-ci cütün qalibi - 2-ci cütün qalibi

11 iyul
22:00. 3-cü cütün qalibi - 4-cü cütün qalibi

3-cü yer uğrunda oyun

14 iyul
18:00. 1-ci cütün məğlubu – 2-ci cütün məğlubu

Final

15 iyul
19:00. 1-ci cütün qalibi - 2-ci cütün qalibi

www.anews.az