Aİ missiyası Azərbaycanla sərhəddə yerləşdirilə bilər - Ermənistan mətbuatı
Rusiya və Ermənistan xarici işlər nazirləri Sergey Lavrov və Ararat Mirzoyan martın 20-də Moskvada Azərbaycanla sərhəddə Avropa İttifaqının missiyasının yerləşdirilməsi məsələsini müzakirə etməyi planlaşdırırlar. Bunu Ermənistan Xarici İşlər Nazirliyinin müavini Paruyr Hovhannisyan Ermənistan mətbuatına açıqlamasında bildirib.
"Biz bilirik ki, Rusiya Aİ missiyasına həssas yanaşır, biz bu məsələni tərəfdaşlarımızla müzakirə edirik. Bilirsiniz ki, xarici işlər nazirinin Moskvaya səfəri planlaşdırılır və bu məsələ mütləq müzakirə olunacaq”", - nazir müavini deyib.
Bundan əvvəl Rusiya Federasiyası Xarici İşlər Nazirliyinin rəsmi nümayəndəsi Mariya Zaxarova martın 20-də Rusiyanın xarici işlər naziri Sergey Lavrovun Moskvada Ermənistan XİN rəhbəri Ararat Mirzoyan ilə danışıqlar aparacağını bildirmişdi.
Diplomatın sözlərinə görə, görüş zamanı Lavrov və Mirzoyan "ikitərəfli əməkdaşlığın daha da inkişaf etdirilməsi, ümumi inteqrasiya birliklərində - MDB, Aİİ, KTMT-də əməkdaşlığın gücləndirilməsi istiqamətində addımları" müzakirə edəcəklər.