AZAL təyyarə azlığından Belqrada reyslər aça bilmir
Təyyarələrin azlığı səbəbindən Serbiyaya birbaşa uçuşlar bərpa oluna bilmirın bərpa olunmayıbsı mümkün olmayıb. Bunu AZAL-ın nümayəndəsi İqor Aptsiauri deyib.
"Serbiyaya birbaşa uşuçlarda  maraqlıyıq. Lakin təyyarələrin azlığı səbəbindən uçuşları bərpa edə bilmirik. Serbiya tərəfindən maraq olarsa bu məsələni  nəzərdən keçirə bilərik",  - AZAL nümayəndəsi bildirib.
O həmçinin  söyləyib ki, AZAL uçuşları Bakı-Belqrad marşrutu  ilə  həyata keçirə bilər.
"AZAL bununla bağlı hətta bununla bağlı saziş imzalamağa hazırıq. Uçuşların başlanması bizim üçün çox önəmlidir",- AZAL nümayəndəsi bildirib.
Serbiya Respublikasının xarici işlər naziri Nikola Selakoviç iyulun 25-də Serbiya Respublikasının mədəniyyət naziri, Hökumətlərarası Komissiyanın Serbiya tərəfindən həmsədri Nikola Selakoviçlə birgə keçirilən brifinq zamanı deyib ki, Azərbaycanla Serbiya arasında birbaşa uçuşların açılması məsələsinin müzakirəsi 2024-cü ilin sonuna kimi   yekunlaşacaq.
2018-ci il iyunun 2-dən Azərbaycan vətəndaşlar Serbiyaya vizasız uçmaq imkanı əldə edib. Elə o ərəfədə Bakı-Belqrad arasında aviareyslərin açılması məsələsi də gündəmə gəlib. Lakin üstündən 6 il keçsə də birbaşa reyslər hələ də açılmayıb. Bakıdan Belqrada Azərbaycan vətəndaşları yalnız tranzitlə uça bilirlər.