Azərbaycanla münasibətləri bundan sonra da davam etdirəcəyik - Rusiya
Rusiya bundan sonrakı dövrdə də Azərbaycan və ermənistanla münasibətləri inkişaf etdirmək niyyətindədir. Bunu Rusiya prezidentinin sözçüsü Peskov jurnalistlərə açıqlamasında deyib.
"Biz Qafqazda sülh, sabitlik, proqnozlaşdırıla bilən, qarşılıqlı etimad və təhlükəsizlik mühiti istəyirik ki, bizim həm Azərbaycan, həm də Ermənistanla yaxşı münasibətlərimiz var və biz bu münasibətləri yüksək qiymətləndiririk və biz özümüzdən asılı olan hər şeyi etmək niyyətindəyik. bu münasibətləri daha da inkişaf etdirmək üçün”, - Kreml nümayəndəsi bildirib.
Son statistikaya görə,  Azərbaycanla Rusiya arasında ticarət dövüyəsi 2023-cü ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 14,5% artaraq 3,942 milyard dollar olub.
Hesabatda qeyd olunub ki, Azərbaycanın ticarət tərəfdaşları arasında Rusiya İtaliya və Türkiyədən sonra 3-cü sırada qərarlaşıb.
2023-cü il Azərbaycanın Rusiya ilə ticarət dövrüyəsi 4 milyard 358 milyon dollara çatıb.