Bakı metrosunda qatarlar “Əhmədli” stansiyasına qədər hərəkət edəcək
"Bakı Metropoliteni" QSC-nin "Həzi Aslanov” stansiyasında qatarların hərəkət qrafiki dəyişdiriləcək. Bu barədə səhmdar cəmiyyət məlumat yayıb.
Məlumata görə, stansiyada qatarların dönmə kamerasının əsaslı təmiri və yenidən qurulması ilə əlaqədar noyabrın 30-dan Yaşıl və Qırmızı xətlərdə qatarların hərəkət qrafikinə dəyişiklik ediləcək. Təmir müddətində xətlərdə hərəkətin təşkili, eləcə də "Həzi Aslanov” stansiyasının sərnişindaşıma fəaliyyətinin tənzimlənməsi məqsədilə digər texniki məsələlərlə bağlı bir sıra tədbirlər həyata keçirilib. Qatarlar Qırmızı xətt üzrə ("İçərişəhər” stansiyasından) və Yaşıl xətt üzrə ("Dərnəgül” stansiyasından) "Əhmədli” stansiyasına qədər hərəkət edəcək.
"Bakmil” istiqamətində hərəkət edən qatarların hərəkət cədvəli də noyabr ayının 30-dan dəyişdiriləcək. Qatarların bu stansiyaya və əksinə hərəkət cədvəli noyabr ayının 29-da "Bakı Metropoliteni” QSC-nin rəsmi "metro.gov.az” internet saytının müvafiq bölməsində yerləşdiriləcək.
"Həzi Aslanov” stansiyası istiqamətində hərəkət edən sərnişinlərin maraqları nəzərə alınaraq, dönmə kamerasında əsaslı təmir işləri başa çatana qədər stansiyanın sərnişindaşıma fəaliyyəti dayandırılmayacaq. Lakin bu stansiyadan qatarların hərəkəti yalnız "Əhmədli” stansiyasına və geri olmaqla təşkil olunacaq. "Əhmədli” və "Həzi Aslanov” stansiyalarından qatarların hərəkət intervalı 10 dəqiqə olmaqla təşkil ediləcək.
"Əhmədli-Həzi Aslanov” stansiyalarından qatarların hərəkət cədvəli "Bakı Metropoliteni” QSC-nin rəsmi "metro.gov.az” internet saytının "Sərnişinlər” bölməsinin "Qatarların hərəkət cədvəli” yarımbölməsində yerləşdiriləcək.
Yaşıl xəttin "Xətai-Cəfər Cabbarlı” mənzili və Bənövşəyi xətdə qatarların hərəkət qrafikinə dəyişiklik edilməyəcək.