Bakı seymoloji zonaların riskləri ilə bağlı beynəlxalq layihəyəyə qoşulacaq
Azərbaycan Bakının təhlükəli zonası və həmin zonalarda riskin qiymətləndirilməsi üzərində beynəlxalq layihəyəyə qoşulacaq. Bunu Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzinin baş direktoru Qurban Yetirmişli deyib.
"Mayın 13-də Amerikadan, Kanadadan digər ölkələrin iştirakı ilə  Bakının təhlükəli zonası və həmin zonalarda riskin qiymətləndirilməsi üzərində beynəlxalq layihəyəyə qoşulacayıq. Bu sahədə böyük irəliləyişlər əldə olunub və bu istiqamətdə işlər davam etidrikir. Azərbaycan 8-9 ballıq zonada yerləşdiyi üçün bu tədqiqların öyrənilməsi və yeniliklərin tətbiqi önəmlidir", - Qurban Yetirmişli mayın 10-da jurnalistlərin suallarına cavab verərkən bildirib.
Yetirmişli əlavə edib ki, hazırda Qarabağa əhali köçürüldükcə orada seymoloji stansiyaların qurumlası işlərinə başlanılacaq.
"Hazırda Şuşada bu işlər tamamlanmaq üzrədir. Digər ərazilərə əhalinin köçü təmin olunduqca bu stansiyaların qurumları təmin olunacaq", - o bildirib.