Bakının bu ərazisində qanunsuz su istifadəsi halları aşkarlanıb
ABşeronun Sabunçu, Binəqədi ərazilərində sudan istifadə zamanı icazəsiz şəbəkəyə qoşulma halları aşkar edilib.  Bunu Azərsu ASC-nin Elektron idarəetmə və müasir texnologiyalar departamentinin rəis müavini Cabbar Cabbarlı "Su təminatı, israfçılığın və qanunsuz istifadənin qarşısının alınması ilə bağlı Tədbirlər Planının icrası" mövzusunda keçirilən brifinqdə deyib.
"Bu ərazilərdə daha çox maklerlər ev tikintisi zamanı sudan qanunsuz istifadə edirlər. Sahibkarlar tikdikləri 5-6 evi su şəbəkəsinə primitiv şəkildə qoşur. 2-3 mərtəbəli evlər var ki, onlar da şəbəkəyə qoşulmaq üçün texniki şərtlər almadan qanunsuz yoldan istifadə edirlər. Ərazidə yaşayan əhalini köhnə evin su şəbəkəsinə qoşurlar", - Sahibkarlar bunu nəzərə almır. Bununla da qanunsuzluq yaranır. Özləri ilə bərabər orda yaşan vətəndaşlarda  susuz qalırlar", - o bildirib.