Bayramov almaniyalı həmkarı ilə danışıqlar aparıb
Azərbaycanın xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov almaniyalı həmkarı Annalena Baerbok ilə Bakı ilə İrəvan arasında münasibətlərin normallaşdırılması prosesini müzakirə edib. Bu barədə Azərbaycan Xarici İşlər Nazirliyinin mətbuat xidmətindən məlumat verilib.
Nazirlərin görüşü Bakıda keçirilən BMT-nin İqlim Sammiti COP-29 çərçivəsində baş tutub.
"Nazirlər regiondakı münaqişədən sonrakı vəziyyəti, Azərbaycan və Ermənistan arasında normallaşma prosesinin hazırkı vəziyyətini, həmçinin sülh prosesinə mane olan problemləri müzakirə ediblər”, - məlumatda deyilir.
COP-29 noyabrın 11-22-də Azərbaycanın paytaxtında keçirilir. 100-dən çox ölkədən olan nümayəndələr qlobal istiləşmənin mənfi təsiri ilə mübarizə aparmaq və yaşıl gündəliyi uyğunlaşdırmaq üçün effektiv həllər hazırlamaq üçün foruma baxır. Əsas gözlənti iqlim maliyyəsi üçün yeni kollektiv kəmiyyət hədəfi (NCQG) üzrə razılaşmadır.