Rüfət Səfərov 4 ay müddətinə həbs edilib- YENİLƏNDİ
Rüfət Səfərov barəsində 4 ay müddətinə həbs qətimkan tədbiri seçilib. Bu barədə onun vəkili Elçin Sadıqov məlumat verib.
18:31
Hüquq müdafiəçisi Rüfət Səfərova Cinayət Məcəlləsinin qəsdən sağlamlığa az ağır zərər vurmanı nəzərdə tutan daha bir maddəsi üzrə ittiham irəli sürülüb.
Rüfət Səfərov dekabrın 3-də Natiq İmamquliyev adlı şəxsin şikayəti əsasında Binəqədi RPİ-nin 5-ci Polis Şöbəsi tərəfindən şübhəli şəxs qismində saxlanılıb, ondan izahat alındıqdan sonra material istintaq şöbəsinə göndərilib.
Binəqədi rayon Polis İdarəsində ona qarşı Cinayət Məcəlləsinin 221.1 (xuliqanlıq) və 178.3.2 (dələduzluq-külli miqdarda ziyan vurmaqla törədildikdə) maddələri ilə ittiham irəli sürülüb.
****
Səfərov bir gün əvvəl saxlanılıb. Ona Cinayət Məcəlləsinin 178.3.2. (dələduzluq) və 221.1. (xuliqanlıq) maddələri ilə ittiham verilib.
Daxili İşlər Nazirliyindən bildirilib ki, torpaq alqı-satqısı ilə əlaqədar Rüfət Səfərovla bir nəfər arasında münaqişə olub. Bununla bağlı araşdırma aparılır.