Erkin Qədirli saxta səs yığmağına görə MSK müraciət edib
16 Saylı Yasamal İkinci Seçki dairəsinin qalibi Erkin Qədirli qalib gəldiyi 6 məntəqənin nəticələrinin ləğv olunması üçün Mərkəzi Seçki Komissiyasına müraciət edib. Bu barədə deputatın təmsil olunduğu partiya öz rəsmi səhifəsində yazıb.
"1 sentyabr 2024-cü il tarixində keçirilmiş növbədənkənar parlament seçkilərinin ilkin protokollarına əsasən 16 Saylı Yasamal İkinci Seçki Dairəsində lider namizəd olan Qədirli Erkin Toğrul oğlu qalib elan olunduğu 6 məntəqənin nəticələrinin ləğvi üçün Dairə Seçki Komissiyasına bugün şikayət ərizəsi ilə müraciət etdi. Şikayət olunan məntəqələrədə seçici aktivliyini süni formada artırmaq məqsədilə səs vermiş seçicilərin sayı olduğundan artıq göstərilib", - məəlumatda deyilir.
Azərbaycanda sentyabrın 1-də növbədənkənar parlament seçkiləri keçirilib. Seçkilərdə Yeni Azərbaycan Partiyasının 68 namizədi qalib gəlib. 43 nəfər bitərəf kimi qalib gəlib. Yerdə qalan 14 nəfər isə partiya təmsilçiləridir.
Müsavat  Partiyası bildirib ki, sentyabrın 1-də Milli Məclisə növbədənkənar seçkilər "azad və ədalətli olmayıb". Qalib gəlməyən digər partiyalar da seçkinin şəffaflığına və azadlığa inanmadığını açıqlayıb.