Ermənistan "Mir" kartarından ABŞ-a görə imtina edib - Peskov
Ermənistan bankları apreldə İrəvanın siyasətinə görə deyil, ABŞ-ın "görünməmiş təzyiqi” altında "Mir” kartlarının qəbulunu dayandırıb. Bunu Rusiya prezidentinin mətbuat katibi Dmitri Peskov bildirib.
"Bir çox ölkələr ABŞ-ın görünməmiş təzyiqindən, ikincili sanksiyalardan qorxur.Əlbəttə, iqtisadi qurumlar, şirkətlər, banklar və digər qurumlar riskləri heç etmək üçün tədbirlər görür”,  -  Peskov bildirib.
Peskov həmçinin deyib ki, Rusiya və Ermənistan "Mir” kartlarının qəbulu ilə bağlı vəziyyəti düzəltmək və ABŞ-ın təzyiqi nəticəsində dəyən ziyanı "kompensasiya etmək”lə bağlı işləri davam etdirir.
Onun sözlərinə görə, ABŞ-ın təzyiqi "öz risklərimizi heç etmək və vəziyyəti düzəltmək üçün erməni dostlarımızla işləməyə davam etməyəcəyimiz anlamına gəlmir”.
"Biz amerikalıların bu misli görünməmiş təzyiqinin vurduğu zərəri müzakirə etməyə və kompensasiya etməyə davam edəcəyik", - Peskov əlavə edib.