Hazırda 65 min ailə ünvanlı sosial yardım alır - Nazir müavini
Hazırda 65 min ailə ünvanlı sosial yardım alır. Bunu Əmək və Əhalinin Sosial Müdafisə nazirinin müavini Anar Kərimov deyib.
O bildirib ki, bu yardım üçün ailələrə 490 manat pul ödənilir.
"Ünvanlı sosial yardımın fəlsəfəsi bundan ibarətdir ki, gəliri az olan vətəndaşlara dəstək olaq. İşsiz şəxslərə bu verilsə onlar işləməyə maraqlı olmayacaq. Düşünürük ki, bu məsələnin məşğulluq tərəfini daha da təkmilləşdirək”, - nazir müavini noyabrın 16-da  Milli Məclisin Əmək və sosial siyasət komitəsinin iclasında deyib.
Noyabrın 16-da Milli Məclisin deputatı bildirib ki, dağlıq bölgələrdə iş problemini nəzərə alıb ünvanı sosial yardımı işləməyən ailələrə vermək olar. O bildirib ki, bununla bağlı vətəndaşlar ona narazılıq edib.
Millət vəkili Siyavuş Novruzov Parlament çıxışlarının birində söyləyib ki, zamanla ünvanlı sosial yardım paketini ləğv etmək lazımdır. O bunu vətəndaşlarda ələbaxımlılıq vərdişi ilə əlaqələndirib.