Heydər Əliyev Fondu Türkiyəyə humanitar yardım göndərib - VİDEO
Heydər Əliyev Fondu Türkiyədə baş verən son zəlzələnin qurbanlarına kömək məqsədilə bu ölkəyə  humanitar yardım göndərilib.  Bu barədə Heydər Əliyev Fondu xəbər verib.
Fondun məlumatına görə, faciədən zərər çəkmiş şəxslər üçün müxtəlif dərman preparatları, oksigen maskaları, filtrli sistemlər, sarğı materialları, onurğa taxtaları, ilkin yardım boyunluqları, xərək və s. daxil olmaqla tibbi ləvazimat və avadanlıqlar, eləcə də isti geyimlər çatdıran xüsusi təyyarə bu gün Türkiyəyə eniş edib.
Türkiyəyə ezam edilən fond əməkdaşları zəlzələ bölgəsində faciədən zərər çəkmiş vətəndaşlara humanitar yardım çatdırıb.
Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva faciə ilə əlaqədar verdiyi başsağlığında Türkiyə xalqının kədərinin bizim kədərimiz olduğunu qeyd edib, yaralananların və xəsarət alanların tezliklə şəfa tapmasını arzulayıb.
Heydər Əliyev Fondu Türkiyə xalqının üzləşdiyi faciə zamanı həlak olanların doğmalarına və yaxınlarına bir daha dərin hüznlə başsağlığı verib, yaralılara şəfa diləyib.
Heydər Əliyev fondu 2004-cü ildə yaradılıb. Fond səhiyyə, mədəniyyət, idman, elm və texnologiya, ekologiya, sosial və digər sahələrdə müxtəlif layihələr həyata keçirir.
Fondun prezidenti Azərbaycanın birinci xanımı Mehriban Əliyevadır.