İrəvanda etiraz edən deputat da saxlanılıb
İrəvanda Ermənistan müxalifət fraksiyasının üzvü Tadevos Avetisyan saxlanılıb. Bu barədə Sputnik Ermənistan xəbər verir verib.
Siyasətçi İrəvanda bir neçə gündür keçirilən hakimiyyətə itaətsizlik aksiyası zamanı saxlanılıb. Etirazçılar baş nazir Nikol Paşinin Qarabağı Azərbaycan ərazisi kimi tanıması ilə əlaqədar istefasını tələb edirlər.
Avetisyan 2006-cı ildən Erməni İnqilabi Federasiyası Daşnaksütyun (ARF) partiyasının üzvüdür. 20 iyun 2021-ci ildə Hayastan (Ermənistan) partiyalar blokunun ümumxalq seçki siyahısı üzrə Milli Məclisin deputatı seçilib.
Həmin gün respublikanın keçmiş prezidenti Robert Köçəryanın oğlu Levon Köçəryanın Ermənistanda bir ay müddətinə həbs edildiyi məlum olub .
Kiçik Köçəryan da hakimiyyətə itaətsizlik aksiyası zamanı saxlanılıb, lakin sentyabrın 23-də.
Bundan əvvəl Rusiya Xarici İşlər Nazirliyi Ermənistan və Azərbaycanı Dağlıq Qarabağdakı vəziyyətlə bağlı diplomatik nizamlanmaya qayıtmağa çağırıb .