İstintaq orqanı Ələsgər Məmmədlinin müalicə məsələsini üzərinə götürüb - Vəkil/Video
Toplum TV-nin təsisçisi Ələsgər Məmmədlinin müalicəsini istinaq orqanı üzərinə götürüb, buna görə də onun ev dustaqlığına buraxılması vəsatəti vəkili tərəfindən geri götürülüb. Bu barədə Ələsgər Məmmədlinin vəkili Aqil Layıc bildirib.
"Bizim vəsaətətimiz onun evdə müalicəsi alması ilə bağlı idi. İstinaq orqanı üzərinə götürüb ki, bu məsələni həll edəcək. Hazırda zərurət qalmadığı üçün vəsatəti geri götürülüb", - Layıc bildirib.
Martın 7-də "Toplum TV"nin ofisində axtarış edilib.
Martın 8-də Ələsgərli Məmmədli "Toplum" Tv işi ilə bağlı saxlanılıb. Onun evindən 60 min avronun çıxdığı bildirilib. Ələsgər Məmmədli Cinayət Məcəlləsinin  206.3.2 (şəxslərin qabaqcadan razılığı ilə qaçaqmalçılıq) maddəsi ilə ittiham olunub. Xətai Rayon Məhkəməsi onun barəsində 4 aylıq həbs qətimkan tədbiri seçib.
Bununla yanaşı Toplum TV işi ilə bağlı Demokratik Təşəbbüslər İnustunun əməkdaşı Müşfiq Cabbarov, Demokratik Təşəbbüslər İnstitutunun üzvü Əli Zeynalov, Demokratik Təşəbbüslər İnstitutunun rəhbəri Akif Qurbanov və Toplum Tv-nin iki əməkdaşı Ramil Babayev və İlkin Əmrahov barəsində 4 ay müddətində həbs qətimkan tədbiri seçilib.