İtaliya-Azərbaycan universitetinin binası sentyabrda təhvil veriləcək
İtaliya-Azərbaycan Universitetinin binası sentyabra kimi təhvil veriləcək. Bunu ADA Universitetinin rektoru Hafiz Paşayev deyib.
Bu il ilk dəfə Türkiyə-Azərbaycan Universiteti fəaliyyətə başlayıb.
Bundan əvvəl Dövlət İmtahan Mərkəzinin sədri Məleykə Abbaszadə bildirib ki, İtaliya-Azərbaycan Universitetində bu il plan yeri 95,52% dolub.
Bundan əvvəl elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev bildirib ki, ilk dəfə qəbul aparılan Qarabağ Universiteti və Türkiyə–Azərbaycan Universitetinin nəzərdə tutulan qəbul planı, demək olar ki, tam dolub.
Ad - 00:08
Onun sözlərinə görə, yeni tədris ilindən 160 tələbə İtaliya-Azərbaycan Universitetində təhsil almağa başlayacaq.
Xatırladaq ki, 2 aprel 2022-ci il tarixində ADA universitetinin kampusunda (Bakıda) İtaliya-Azərbaycan Universitetinin təməlqoyma mərasimi keçirilib. Onun strukturunda iki institut fəaliyyət göstərəcək: Kənd Təsərrüfatı və Qida elmləri İnstitutu, həmçinin Dizayn və Memarlıq İnstitutu. Eyni zamanda ərazidə tələbə yataqxanaları tikiləcək.