Mətin Kərimli və Tural Aslanov Qarabağ Universitetində birgə əməkdaşlığı müzakirə edib
Oktyabrın 22-də Elm və Təhsil Nazirliyinin Aparat rəhbəri Mətin Kərimli və  Baş Prokurorluğun Təşkilat və icraya nəzarət idarəsinin rəisi Tural Aslanov Qarabağ Universitetində təhsil alan tələbələrlə görüşüb. Bu barədə Elm və Təhsil Nazirliyindən bildirilib.
Görüşdə həmçinin  Elm və Təhsil Nazirliyi, Baş Prokurorluq və Qarabağ Universiteti arasında üçtərəfli görüş formatında əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib.
Eyni zamanda, Baş Prokurorluğun struktur bölmələri və tabe prokurorluqlarda Qarabağ Universitetinin tələbələri üçün təcrübə və karyera imkanları, prokurorluq əməkdaşları tərəfindən tələbələrə seminar, vebinar və təlimlərin keçirilməsi, aktual mövzular üzrə birgə elmi-tədqiqat işlərin həyata keçirilməsi və digər mövzular ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Qarabağ Univrsitetində təhsil bu ilin sentyabrından başlayıb.
Univrsitetdə təhsil 2 dildə aparılır.
Bundan əvvəl Prezidentin ehtiyyat fonundan Qarabağ Universitetinə 10 milyon manat vəsait ayrılıb.
Qarabağ universiteti Xankəndində 1969 -ci il təhsis edilib. Prezidentin fərmanı ilə 2023-cü ilin noyabrın 28-də yenidən yaradılması qərarı verilib.