Nar приняла участие в Саммите Лидеров Глобального Договора ООН
BMT Qlobal Sazişinin üzvü kimi korporativ sosial məsuliyyət prinsiplərinə sadiq qalan "Nar” Nyu-Yorkda keçirilən BMT Qlobal Saziş Liderlərinin Sammitində təmsil olunub. Şirkətin iştirakı onun davamlı inkişafa və məsuliyyətli biznes təcrübələrinə sadiqliyini vurğulayır.
Ölkəmiz üçün mühüm hadisə olan COP29 ərəfəsində keçirilən sammit qlobal iqlim dəyişikliyi və davamlı inkişaf problemlərinin həllində özəl sektorun rolunun müzakirəsi üçün mühüm platforma yaratdı. "Nar” ESG strategiyasının həyata keçirilməsində dəyərli təcrübə qazanıb və bu sahədə təşəbbüslərini genişləndirmək üçün yeni imkanlar tapıb.
"Nar”ın İctimaiyyətlə Əlaqələr və Korporativ Kommunikasiyalar Departamentinin direktoru Hökümə Kərimova inklüzivlik və sosial məsuliyyət mövzusunda çıxış edərək qeyd edib: "Sosial məsuliyyətli şirkət olaraq biz əlilliyi olan insanların sosial şəbəkələrə inteqrasiyasına dəstək verən layihələr həyata keçiririk. cəmiyyət və iş mühiti bu, həm bərabərliyi, həm də inklüzivliyi təşviq edir, eyni zamanda, BMT-nin Qlobal Sazişin Liderlər Sammitində iştirakı bu istiqamətdə səylərimizi gücləndirir.
Qeyd edək ki, "Nar” BMT-nin Qlobal Sazişinə qoşulan ilk yerli telekommunikasiya şirkəti olaraq tədbirdə yeni tərəfdaşlıqlar qurub və korporativ davamlılığın ən son tendensiyaları haqqında əsas məlumatlar əldə edib. Mobil operator BMT Baş Assambleyasının həftəsi çərçivəsində keçirilən bir neçə görüşdə də iştirak edib.
Hazırda "Nar” 2,2 milyon abunəçiyə yüksək keyfiyyətli rabitə xidməti göstərir. İstehlakçı Loyallığı İndeksinə əsasən, "Nar” son 5 ildə ölkənin lider mobil operatorudur. Müştəri mərkəzli strategiyaya sadiq qalaraq, mobil operator sərfəli qiymətə mükəmməl xidmətlər təqdim edir.