“Neftçi”nin potensial rəqibi müəyyənləşib

23:00 | 05.08.2019
Bakının "Neftçi” klubunun Avropa Liqasında pley-off mərhələsindəki potensial rəqibi dəqiqləşib. 

APA-nın məlumatına görə, Premyer Liqanın ikincisi III təsnifat mərhələsində İsrail "Bney Yehuda”sını mübarizədən kənarlaşdıracağı halda, "Malmo” (İsveç) - "Zrinski" (Bosniya və Herseqovina) cütünün qalibi cütün qalibi ilə üz-üzə gələcək. 

"Neftçi” – "Bney Yehuda” cütün güclüsü ilk matçı səfərdə keçirəcək.

Qeyd edək ki, Avropa Liqasının pley-offu avqustun 21-də və 28-də keçiriləcək.

Avropa Liqası

Pley-off mərhələsi

Çempionlar yolu
"Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail)/"Suduva" (Litva) - "Dinamo” (Xorvatiya)/"Ferensvaroş" (Macarstan)*
"Srvena Zvezda” (Serbiya)/"Kopenhagen” (Danimarka)* - "Riqa" (Latviya) /HİK (Finlandiya)
ÇFR (Kluj, Rumıniya)/"Seltik" (Şotlandiya)* - "Şerif" (Moldova)/AIK (İsveç)
"Ararat" (Ermənistan)/"Saburtalo" (Gürcüstan) - "Düdelanj" (Lüksemburq)/"Nomme Kalyu" (Estoniya)
"Lüdoqorets" (Bolqarıstan)/TNS (Uels) – "Maribor” (Sloveniya)/"Rusenborq” (Norveç)*
"Sutyeska" (Monteneqro)/"Linfild" (Şimali İrlandiya) - APOEL (Kipr)/"Qarabağ” (Azərbaycan)*
"Slovan" (Slovakiya)/"Dandolk" (İrlandiya) - PAOK (Yunanıstan)/"Ayaks” (Hollandiya)*
"Astana" (Qazaxıstan)/"Valletta" (Malta) - "Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina)/BATE (Belarus)
"*” işarəsi olan cütlərdə məğlub olanlar, digərlərində qaliblər pley-offda oynayacaq.
 
Əsas yol
"Torino” (İtaliya)/"Şaxtyor” (Belarus) - "Pünik” (Ermənistan)/"Vulverhempton” (İngiltərə)
"Legiya” (Polşa)/"Atromitos” (Yunanıstan) - "Midtyulland” (Danimarka)/"Reyncers” (Şotlandiya)
"Styaua" (Rumıniya)/"Mlada Boleslav” (Çexiya) - "Ventspils” (Latviya)/"Vitoriya” (Portuqaliya)
"Hoqesun” (Norveç)/PSV (Holldnaiya) - "Austriya” (Vyana, Avstriya)/"Apollon” (Kipr)
"Universitatya” (Krayova, Rumıniya)/AEK (Yunanıstan) - "Sparta” (Çexiya)/"Trabzonspor” (Türkiyə)
"Feyenoord” (Hollandiya)/"Dinamo" (Gürcüstan) - "Norçepinq” (İsveç)i/"Hapoel Bier-Şeva” (İsrail)
AEK (Kipr)/"Gent” (Belçika) – "Riyeka” (Xorvatiya)/"Aberdin" (Şotlandiya)
"Lütsern” (İsveçrə)/"Espanyol” (İspaniya) - MOİK (Bolqarıstan)/"Osiyek” (Xorvatiya)/"Zarya” (Ukrayna)
"Partizan” (Serbiya)/"Yeni Malatyaspor” (Türkiyə) - "Molde” (Norveç)/"Aris” (Yunanıstan)
"Brondbü" (Danimarka)/"Braqa” (Portuqaliya) - "Tyun” (İsveçrə)/"Spartak” (Moskva, Rusiya)
"Malmö” (İsveç)/"Zrinski" (Bosniya və Herseqovina) - "Neftçi” (Azərbaycan)/"Bney Yehuda” (İsrail)
"Lokomotiv” (Plovdiv, Bolqarıstan)/"Strasburq” (Fransa) - "Vaduts” (Lixtenşteyn)/"Ayntraxt” (Almaniya)
"Mariupol” (Ukrayna)/"Alkmaar” (Hollandiya) - "Antverpen” (Belçika)/"Viktoriya” (Çexiya)

www.anews.az
loading...