Ünvanlı sosial yardım məsələsində saxtakarlıqla məşğul olan insanlar var- Nazir
Bəzi şirkətlər yalandan bir günlük, bir aylıq şirkətlər qeydiyyat nömrələri götürərək saxtakarlıqla məşğul olurlar. Bunu əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Sahil Babayev DOST TV-nin  "Sosial saat” verilişində deyib.
"Onlar sadəcə saxtakarlıqla məşğul olurlar. Müvəqqəti iş yerləri üzərindən sırf ünvanlı dövlət sosial yardım üçün vasitəçilərə qarşı tədbirlər görülür, bir neçəsi barədə hüquq-mühafizə orqanlarına müraciət olunub. Buradan vətəndaşlara səslənirəm ki, heç bir vasitəçinin köməyindən istifadə edərək ÜDSY üçün müraciət etməsinlər. Birbaşa nazirliyin strukturlarına müraciət edə bilərlər. Biz insanları daha çox aktiv alətlərə cəlb etməliyik. Saxta yollarla əlillik alanların əksəriyyəti bu gün sistemdən kənarlaşdırılıb. Ona görə də gəlirlərin hesablanması mexanizminə mütəmadi aparılır”,- nazir əlavə edib.