Putin mayın 25-də Paşinyan və Əliyevlə danışıqlar aparacaq
Rusiya prezidenti Vladimir Putin cümə axşamı Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan və Azərbaycan prezidenti İlham Əliyevlə iki ayrı görüş keçirəcək, ardınca liderlər arasında üçtərəfli danışıqlar olacaq. Bu barədə jurnalistlərə Rusiya dövlət başçısının mətbuat katibi Dmitri Peskov məlumat verib.
Peskov həmçinin qeyd edib ki, mayın 25-də Böyük Kreml sarayında Ali Avrasiya İqtisadi Şurasının iclası keçiriləcək.
"Azərbaycan prezidenti İlham Əliyev görüşdə şəxsən iştirak edəcək, Özbəkistan və Tacikistan liderləri Şavkat Mirziyoyev və Emoməli Rəhmon isə videobağlantı vasitəsilə tədbirə qatılacaqlar", - o bildirib.
Kreml sözçüsü bildirib ki, proqram təxminən saat 11:00-da nümayəndə heyətləri başçılarının birgə fotosessiyası ilə başlayacaq. Onları Böyük Kreml sarayında Rusiya lideri qarşılayacaq. Daha sonra mətbuat katibi bildirib ki, iştirakçılar dar tərkibdə bir araya gələcək, daha sonra nümayəndə heyətlərinin iştirakı ilə ünsiyyət davam edəcək. Yekun sənədlər də imzalanacaq.