Qarabağ Universitetində 1 həftə tanışlıq günləri keçiriləcək
Qarabağ  Universitetində dərslər sentyabrın 23-də başlanacaq. Bu barədə universitetin açıqlamasında bildirilib.
"İlk həftə ərzində tələbələrlə tanışlıq günləri keçiriləcək. Həmin günlərdə tələbələr universitet kampusu, əməkdaşlarla və Xankəndi ilə tanış olacaq, bütün zəruri məlumatları əldə edəcəklər və onları maraqlandıran suallara cavab alacaqlar", - məlumatda deyilir.
Bir neçə gün öncə elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev bildirib ki, artıq  bu universitetlərə tələbələrin 99%-nin qeydiyyatı başa çatıb. Onların hər biri təqaüdlə təmin olunacaq. Tədris ili başladıqdan sonra tələbələrə 100-150 manat arasında əlavə təqaüdlərin verilməsi də planlaşdırılırb.
İlk dəfə fəaliyyətə başlayan Qarabağ Universitetinə bu il  1120 plan yeri ayrılıb.
Qarabağ Universitetində təhsil iki dildə aparılacaq.
Bir necə gün öncə Qarabağ Univrsitetinin rektoru bildirib ki, sentyabrdan etibarən 1120 tələbənin bu universitetdə təhsil almaq imkanı olacaq.
Bundan əvvəl elm və təhsil naziri Qarabağ Universitetinin yeni görüntülərini paylaşaraq bildirib ki, Qarabağ Universiteti ölkənin elm və təhsil mərkəzinə çevriləcək.
Fevralın 15-də Prezidentin ehtiyyat fonundan Qarabağ Universitetinə 10 milyon manat vəsait ayrılıb.