“Qarabağda minalardan təmizləmə prosesinin sürətlənəcəyini gözləyirik” - Zaxarova
"Moskva Dağlıq Qarabağ və ona bitişik ərazilərdə münaqişədən sonrakı minalardan təmizlənmə prosesinin sürətlənəcəyini gözləyir".
"Qafqazinfo” TASS-a istinadən xəbər verir ki, bunu Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin rəsmi nümayəndəsi Mariya Zaxarova keçirdiyi brifinqdə deyib.
"Minalardan təmizlənmə prosesinin sürətlənəcəyini gözləyirik. Ərazinin minalardan təmizlənməsi problemi hər hansı silahlı münaqişənin nəticələrini aradan qaldırmaq üçün ən təhlükəli və çətin proseslərdən biridir. Rusiya Dağlıq Qarabağ və ona bitişik ərazilərdə münaqişədən sonrakı minalardan təmizlənmə prosesinə mühüm töhfə verir”, deyə M.Zaxarova qeyd edib.
O əlavə edib ki, rəsmi Moskva Rusiya, Azərbaycan və Ermənistanın Dağlıq Qarabağ üzrə üçtərəfli işçi qrupunun yaxın gələcəkdə fəaliyyətini bərpa edəcəyini gözləyir:
"Üçtərəfli işçi qrupun yaxın gələcəkdə liderlərin üçtərəfli razılaşmalarına uyğun olaraq fəaliyyətini bərpa edəcəyini gözləyirik”.