Azərbaycandakı seçkilər tam rəqabət şəraitində keçib - Qriqori Karasin -
Azərbaycanda keçirilən seçkilər tam rəqabət şəraitində keçib və seçki məntəqlərində normal mühit yaradılıb. Bunu seçkilərdə iştirak edən Rusiya senatorlarından ibarət nümayəndə heyətinə rəhbərlik edən Federasiya Şurasının Beynəlxalq Əlaqələr Komitəsinin sədri Qriqori Karasin deyib.
"Biz əmin idik ki, səsvermə rəqabətli, alternativ əsaslarla keçirilir. Hər şey çox açıq və nikbin idi. Seçki məntəqələrində sakit seçim mühiti yaradılıb", - Karasin fevralın 8-də seçki monitorinqinin nəticələrini açıqlayarkən jurnalitlərə açıqlamasında deyib.
Azərbaycanda keçirilən Prezident seçkilərində 790 beynəlxalq müşahidəçi iştirak edib. Seçkilərdən sonra nəticələrini açıqlayan müşahidəçilər seçkilərdə hər hansı neqativ hala rast gəlmədiyini açıqlayıb.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının son açıqlamasına görə, İlham Əliyev səslərin 92,05% faizini qazanmaqla növbədənkənar prezident seçkilərində lideri olub.