Bakıda keçiriləcək beynəlxalq sərgilərin vaxtı dəyişdirildi
Dünyada COVID-19 virusunun yayılması ilə əlaqədar "Caspian Event Organisers" şirkəti Bakıda keçiriləcək bir sıra beynəlxalq sərgilərin tarixlərini dəyişib.
Şirkətdən Anews.az-a verilən məlumata görə, vaxtları dəyişdirilən sərgilərin sırasında 14-cü Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı ("Caspian Agro") və 26-cı Azərbaycan Beynəlxalq Qida Sənayesi ("InterFood Azerbaijan") sərgiləri yer alıb. Bu tədbirlər cari ilin 18-20 noyabr tarixlərində keçiriləcək.
Bundan başqa, bu il keçiriləcəyi planlaşdırılan daha üç sərginin vaxtları dəyişdirilərək 2021-ci ilə keçirilib. Bu sərgilər sırasına 19-cu Azərbaycan Beynəlxalq Turizm və Səyahətlər sərgisi (AITF – 8-10 aprel 2021-ci il), 19-cu Xəzər Beynəlxalq Nəqliyyat, Tranzit və Logistika sərgisi ("TransLogistica Caspian" – 28-30 aprel 2021-ci il) və 27-ci Beynəlxalq Xəzər Neft və Qaz sərgisi ("Caspian Oil and Gas" – 1-3 iyun 2021-ci il) daxildir.
"Bu il keçirilməsi nəzərdə tutulan digər sərgilər plana uyğun olaraq təşkil olunacaq", - deyə şirkətdən bildirilib.