Sülh müqaviləsinin imzalanmaması siqanlı ABŞ-dan gəlir- DEPUTAT
Sülh müqaviləsinin imzalanmaması siqanlı ABŞ-dan gəlir. Bunu deputat Ziyafət Əsgərov deyib.
"Azərbaycana qarşı qətnamə qəbul edən ABŞ bizi strateji partnyor hesab edirsə, bu addımı ikiüzlülükdür. Bu nə məntiqsizlikdir. ABŞ, Rusiya,Fransa BMT-nin əsas üzvləridir. İndiyə qədər Azərbaycan ərazisini işğal edən Ermənistana qarşı bir dəfə də olsun sanksiya tətbiq olunmayıb. Azərbaycan Qafqazın ən güclü ölkəsidir. Nə istəyirsiz Azərbaycandan? Bu qədər ikiüzlü siyasət olmaz. ABŞ güclü dövlətdir. Güclü dövlət isə beynəlxalq ədalətin yanında olmalıdır. Belə görünür ki, Azərbaycanın müstəqilliyini qəbul edə bilmirlər”, - deputat noyabrn 21-də Milli Məclisin plenar iclasında çıxışı zamanı bildirib.
ABŞ Konqresinin yuxarı palatası Azərbaycana yardımla bağlı səlahiyyətlərdən imtinanı nəzərdə tutan S.3000 qanun layihəsini təsdiqləyib.Senator Petersin təşəbbüsü ilə hazırlanan qanun Azərbaycanla bağlı 907-ci düzəlişin qüvvəsini dayandırmamağı nəzərdə tutur.