Şahin Mustafayev Rusiya səfirliyinə gedib
Azərbaycan Baş nazirin müavini Şahin Mustafayev Rusiyanın Azərbaycandakı səfirliyində olub və başsağlığı kitabına Crocus City Hallda baş vermiş terror aktı ilə bağlı başsağlı ilə bağlı qeyd qoyub. Bu barədə səfirliyin mətbuat xidməti məlumat verib.
Məlumata görə, Mustafayev Rusiyanın Azərbaycandakı səfiri Mixail Evdokimova başsağlığı verib, xəsarət alanların tezliklə sağalmasını arzulayıb.
Moskva yaxınlığındakı Krasnoqorskdakı Crocus City Hall konsert zalında terror aktı martın 22-də axşam saatlarında baş verib.
Son məlumata görə, 92 zərərçəkmiş xəstəxanaya yerləşdirilib, 63 nəfər artıq evə buraxılıb, 205 zərərçəkmişə isə ambulator yardım göstərilib.
Hadisə nəticəsində 139 nəfər ölüb.
Martın 22-də bir qrup silahlı şəxs Piknik qrupunun konserti başlamazdan əvvəl foyedə və konsert zalının özündə atəş açmağa başlayıb. Faktla bağlı cinayət işi açılıb. Terror aktını törədən 4 nəfər və daha 3 müttəhim həbs edilib. Ötən gün Fövqəladə Hallar Nazirliyi "Krokus”da həlak olanların yenilənmiş siyahısını dərc edib.
Crocus City Hall-da terror aktını sifariş edən şəxs hələ ki, müəyyən edilməyib.