Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev İki Müqəddəs Ocağın Xadimi, Səudiyyə Ərəbistanının Kralı Əlahəzrət Salman bin Əbdüləziz Al Səudanı təbrik edib.
Təbrik məktubunda Əliyev Azərbaycan və Səudiyyə Ərəbistanı arasında möhkəm dostluq və qardaşlıq əlaqələrinin gündən-günə genişləndiyini vurğulayıb. O, yüksək səviyyəli siyasi dialoqun iqtisadi, enerji və humanitar sahələrdə əməkdaşlıqla müşayiət olunduğunu qeyd edib.
Məktubda bərpa olunan enerji və investisiya sahələrində qarşılıqlı fəaliyyətə diqqət çəkilib, “ACWA Power” şirkətinin Xızı-Abşeron külək elektrik stansiyasının inşası və istifadəyə verilməsi nümunə kimi göstərilib.
Əliyev Azərbaycan-Səudiyyə Ərəbistanı münasibətlərinin daha da möhkəmləndirilməsi və iki ölkənin əməkdaşlıq potensialından faydalanmaq məqsədilə gələcəkdə də birgə səylərin davam etdiriləcəyinə ümid etdiyini bildirib.
O, həmçinin müqəddəs Ramazan ayının başlanması münasibətilə Səudiyyə xalqına səmimi arzu və xoşbəxtlik diləyib.