Rusiyada təhsil alan tələbələrin sayı AÇIQLANIB
Mədəni-humanitar əlaqələrə ənənəvi olaraq xüsusi əhəmiyyət verməliyik. Diplomatik münasibətlərin qurulmasının 30 illiyini qeyd edilir. Bunu Rusiya Federasiyası Hökumətinin sədri Mixail Mişustin Prezident İlham Əliyev ilə geniş tərkibdə görüş zamanı deyib.
O bildirib ki, bu mühüm hadisəyə həsr edilmiş təntənəli silsilə tədbirlər keçirilib.
"Gələn il isə biz görkəmli sovet və Azərbaycan dövlət xadimi, Sizin atanız Heydər Əlirza oğlu Əliyevin anadan olmasının 100 illiyini qeyd edəcəyik.
Biz dünən də qeyd etdik ki, Bakıda bizim institutların – Moskva Dövlət Universitetinin, İ. M. Seçenov adına Birinci Moskva Dövlət Tibb Universitetinin filialları uğurla fəaliyyət göstərir. Rusiyada da Azərbaycandan olan on bir mindən çox tələbə təhsil alır. İnsanlar arasında birbaşa əlaqələrin bu cür inkişafı, zəngin tarix, mədəniyyət və ənənələrlə tanışlıq bizim qarşılıqlı münasibətlərimizi möhkəmləndirəcək",- Mixail Muşustin bildirib.