Seçki prosesində nöqsanlar aşkarlanıb - Rafiq İsmayılov
Seçki prosesində seçicilərin qeydiyyatı üzrə səs vermədiyi halları aşkar edilib. Bunu "Vətəndaş Cəmiyyəti Uğrunda Məsləhət və Yardım Mərkəzi" təşkilatının sədri Rafiq İsmayılov deyib.
"Mərkəzi Seçki Komissiyası prosedurları həyata keçirib. Sadəcə seçki qanunvericiliyon özü təkmil deyil.Pozuntular bu dəfə də təkrarlanıb.Biz tərəfdən topa büllütentləri müşahidə edilməyib.Seçicilərin qeydiyyatı üzrə olmayan yerdə səsverməsi faktları müəyyən olub. Şirvan dairəsində bəzi müşahidəçilərimizi müəyyən səbəblər gətirməklə prosesi izləməsini yubadıblar.Bəzi məntəqələrdə foto çəkilməsinə əngəllər yaradılıb. Ən əsası vebkameraların sayı necə ildir artırılmır",- Rafiq İsmayılov fevralın 8 -də üç ictimai birliyin- "Vətəndaş Cəmiyyəti Uğrunda Məsləhət və Yardım Mərkəzi”, "Neftçilərin Hüquqlarını Müdafiə Təşkilatı”, "Multimedia” İnformasiya sistemləri və Texnologiyaları Mərkəzininin 20 dekabr 2023-cü il tarixdə yaratdıqları "Seçki Müşahidə və Təhlil Qrupu” Koalisiyasının açıqlamasında çıxışı zamanı bildirib.