Seçkilərdə iştirak etmək üçün 31 nəfərin namizədliyi təsdiq olunub - Məzahir Pənahov
Hazırda 31 nəfərin sentyabrın 1-də növbədənkənar parlament seçkilərində iştirak etmək üçün namizədliyi təsdiq olunub. Bunu Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Məzahir Pənahov jurnalistlərə açıqlamasında bildirib.
O bildirib ki, ümumilikdə 1200-ə yaxın namizəd prosesdə iştirak etmək üçün müraciət edib.
Məzahir Pənahov ölkədə fəaliyyət göstərən 26 siyasi partiyadan 25-nin seçkilərdə iştirak üçün təsdiq olunduğunu da açıqlayıb.
Azərbaycanda növbədənkənar parlament seçkiləri sentyabrın 1-nə təyin edilib. Prezident bir müddət öncə Parlamentin buraxılması və növbədənkənar seçkilərin təyin edilməsi ilə bağlı sərəncam imzalayıb.
Milli Məclisin buraxılması və növbədənkənar seçkilərin keçirilməsi təşəbbüsü Milli Məclisin YAP-dan olan deputatlarından gəlib.
Növbədənkənar parlament seçkilərində seçkiqabağı təşviqatın aparılmasına 9 avqustda başlanacaq, 31 avqust saat 8:00-da seçkiqabağı təşviqat dayandırılacaq.