Tarif Şurası avtobuslarda qiymətləri dəyişdi - SİYAHI
Tarif Şurası avtobuslarda gedişhaqqlarının artırılması ilə bağlı yayılan məlumatlara aydınlıq gətirib.
ANN.Az-ın məlumatına görə, Şuranın mətbuat xidmətinin rəhbəri Abbas Əliyev virtualaz.org saytına bildirib ki, Nəqliyyat Nazirliyi qiymətlərin artırılması üçün Tarif Şurasına rəsmi müraciət etməyib.Lakin Bakıətrafı qəsəbələrə işləyən marşrutlarda məsafənin dəyişməsi ilə əlaqədar avtobuslarda qiymətlər də dəyişib.Belə ki, qiymətlər məsafəyə uyğun olaraq yenidən müəyyənləşdirilib. Buna görə də avtobusda gedişhaqqının artırılacağı ilə bağlı məlumatlar yayılıb.Xatırladaq ki, Tarif Şurası “Ümumi istifadədə olan avtomobil nəqliyyatı ilə (taksi istisna olmaqla) ölkədaxili sərnişindaşıma xidmətlərinin tariflərinin tənzimlənməsi barədə” 26 aprel, 2013-cü il tarixli, 1 saylı qərara dəyişiklik edib.Qərara görə,1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 və 99 saylı marşrutlarında qiymət 20 qəpik.Şəhərətrafı və qəsəbələrarası marşurutda isə 1 km-dən 15 km-dək (15 km daxil olmaqla) 111, 113, 118, 119, 133, 135, 138, 142, 143, 144, 145, 148, 156, 158, 159, 162, 170, 174, 178, 190, 198, 202, 204, 206, 208, 209, 210, 213 və 216 saylı marşrutlarında 20 qəpik.15 km-dən 25 km-dək olan 102, 104, 105, 106, 108, 109, 110, 116, 117, 120, 121, 124, 125, 129, 131, 132, 134, 137, 139, 146, 147, 151, 153, 154, 155, 161, 163, 165, 166, 167, 168, 169, 176, 177, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 188, 189, 191, 193, 199, 201, 203, 205, 214, 215 və 217 saylı marşrutlarda 25 qəpik.25 km-dən 30 km-dək olan  (30 km daxil olmaqla) 103, 112, 114, 123, 127, 128, 130, 140, 152, 160, 173, 175, 192, 207 və 211 saylı marşrutlarda 30 qəpik.30 km-dən 40 km-dək olan 100, 107, 126, 136, 141, 149, 157, 172, 194, 196, 197, 200 və 212 saylı marşrutlarda 35 qəpik.40 km-dən 45 km-dək  (45 km daxil olmaqla) 101, 164 və 171 saylı marşrutlarda 50 qəpik.45 km-dən 50 km-dək (50 km daxil olmaqla) 187 saylı marşrutda 70 qəpik.50 km-dən yuxarı gediş məsafəsi olan 115, 122, 150 və 195 saylı marşrutlarda 80 qəpik müəyyənləşdirilib.Abbas Əliyev oktyabrın 1-dən əlavə qiymət artımının olmayacağını qeyd etdi.ANN.Az