Tovuzda məktəbdə yanğın - Uşaqlar təxliyə edilib
Tovuz şəhər A.S.Puşkin adına tam orta məktəbdə yanğın baş verib. Bu barədə Modern.az saytı yazıb.
Yanğına səbəb qısa qapanma olub.
Qazax-Tovuz Regional Təhsil İdarəsindən bildirilib ki, yanğın məktəbin 3-cü mərtəbəsində naqillərin paylanma qutusunda və kabel xətlərində yaranan qısa qapanma nəticəsində yaranıb.
"Məktəbdə yanğın təhlükəsizliyi ilə bağlı əvvəlcədən görülmüş tədbirlər sayəsində hadisənin yayılmasının qarşısı alınıb, şagird və müəllimlər təxliyə planına uyğun olaraq təhlükəsiz yerə təxliyə ediliblər. Onların səhhətində hər hansı bir problem yaranmayıb. Bildiririk ki, təhsil müəssisəsinin elektrik sisteminə ciddi ziyan dəyib. Təhlükəsizliyi və tədris prosesinin fasiləsizliyini təmin etmək üçün zəruri tədbirlər görülür, məktəbin elektrik sisteminin ən qısa zamanda bərpası çərçivəsində işlər aparılır. Hazırda müvafiq təhsil sektorunun rəhbərliyi və əməkdaşları təhsil müəssisəsindədirlər”, – açıqlamada qeyd olunub.