Xələf Xələfov: “Qəbələ RLS-lə bağlı məsələ bitib”
16.12.2013 15:18
RLS-nın binası və mülkiyyəti Nazirlər Kabinetinin sərəncamı əsasında müvafiq qurumlara həvalə olunub“Qəbələ RLS-lə bağlı yaradılmış komissiya qarşısına qoyulan məsələləri tam başa çatdırıb”. APA-nın məlumatına görə, bunu jurnalistlərə açıqlamasında Azərbaycan xarici işlər nazirinin müavini, Qəbələ RLS-in təhvil-təslimi üzrə komissiyanın Azərbaycan tərəfdən həmsədri Xələf Xələfov deyib. X. Xələfov bildirib ki, Rusiya tərəfi ilə birgə bütün lazımi tədbirlər görülüb, RLS-lə bağlı bütüm məsələlər həllini tapıb, Rusiya kontingenti və mülkiyyəti stansiyadan tam çıxarılıb: “Stansiya bu gün fəal göstərmir. Bu məsələ bitmiş hesab olunur. Qəbələ RLS-in binası və mülkiyyəti isə Nazirlər Kabinetinin sərəncamı əsasında müvafiq qurumlara həvalə olunub. Həmin qurumlar öz funksiyaları əsasında RLS-lə əlaqədar lazımi fəaliyyətlər həyata keçirir”.ANN.Az