Yenilənmiş dizaynlı iPhone 17 Pro-nun şəkli dərc olunub
"X" platformasında iPhone 17 Pro-nun yeni dizaynı dərc edilib.
Şəkillərə əsasən, iPhone 17 Pro-nun kamera bloku modulların eyni düzülüşündə qalacaq, lakin o, daha da genişlənəcək və flaş, köməkçi mikrofon və LiDAR dərinlik sensoru sağ kənara köçürüləcək.
Bununla belə, insayder indiki rənglərə uyğun gələn iPhone 17 Pro və Pro Max-da istifadə olunacaq dörd mümkün rəng göstərib. Bunlar ağ, boz, qara və qızılı rənglərdir.
Bu sızmanın nə dərəcədə doğru olduğu bilinmir. iPhone 17 Pro-nun təqdimatı 2025-ci ilin sentyabrında gözlənilir və Apple renderlərdə göstərilən versiyanı potensial hesab etsə belə, cihazın dizaynı ondan əvvəl dəyişə bilər.
Eyni zamanda, payızda Apple şirkəti Plus xəttini əvəz edəcək və rekord nazik bədən təqdim edəcək tamamilə yeni iPhone 17 Air (Slim) təqdim edəcək.
Şayiələrə görə, smartfonlar güclü Apple A19 Pro çipi alacaq, köhnə modellər isə ilk dəfə olaraq 12 GB RAM təklif edəcək.