Gənclər Qərbi Azərbaycanlıların səsini beynəlxalq ictimaiətə çatdırmalıdır - Deputat
Azərbaycan gəncləri Qərbi Azərbaycanlıların səsini beynəlxalq ictimaiətə çatdırmalıdır. Bunu  Milli Məclisin sədr müavini, Gənclər və idman komitəsinin sədri Adil Əliyev deyib.
O bildirib ki, bununla bağlı gənclərin üzərinə ciddi məsuliyyət düşür.
"Ermənistan 30 il ərzində sülh danışıqları görüntüsü yaratmaqla, tarixi torpaqlarımızın işğalını qəbul etdirmək və rəsmiləşdirmək niyyətində idi. Lakin qazandığımız Qələbə bizi tarixi torpaqlarımıza qovuşdurmaqla bərabər, Ermənistandan deportasiyaya məruz qalmış azərbaycanlıların doğma torpaqlarına qayıtmasını şərtləndirir. İndi isə hər biriniz soydaşlarımızın deportasiya olunması ilə bağlı beynəlxalq platformalara yönəlməli, Qərbi Azərbaycanlıların haqq səsini dünyaya çatdıraraq, qaçqın düşmüş həmvətənlərimizin hüquqlarını təmin etməli, ictimaiyyətin diqqətini bu sahəyə cəlb etməlisiniz", - komitə sədri dekabrın 6-da Milli Məclisdə "Keçmişdən gələcəyə çağırış: Qərbi Azərbaycana qayıdış fəlsəfəsinə gənclərin baxışı” mövzusunda ictimai dinləmə çıxışında deyib.
Hazırda Milli Məclisdə Qərbi Azərbaycana qayıdış fəlsəfəsinə gənclərin baxışı mövzusunda ictimai dinləmə keçirilir. Tədbirdə bir sıra siyasi,ictimai və eləcə də Qərbi Azərbaycanla bağlılığı olan şəxslər iştirak edir.