Paralimpiyaçı "Mahal" MTK-dan narazıdır - Şirkət rəhbəri məni hədələyir - Video
Sumqayıt sakinləri "Mahal" MTK-dan narazılıq edir. Bu barədə Qafqazinfoya Sumqayıtda yaşayan paralimpiyaçı Ramin Əliyev bildirib.
"Mahal" MTK evimizi uçurur. Sumqayıt şəhəri, Nizami küçəsindəki sakinlərin çoxu razılaşsa da, əksəriyyət bunu istəmir. Onların verdiyi kompensasiya ilə buralardan ev almaq mümkün deyil. Şirkətin rəhbəri məni hədələyir. Deyir razılaşmasan, evdən çıxmasan, sənə başqa cür təzyiq göstərəcəyik. Evimin hazırkı dəyəri çox qalxıb. Onların vediyi kompensasiya maksimum 140 mindir. Halbuki, biz o məbləğə ancaq çox kənardan ev ala bilərik. Onların verdiyi məbləğ 2 il öncə üçün yaxşı idi. Kimsə pul qazanacaq deyə biz özümüzə orada-burada yer axtarmalı olacağıq. Mən özüm paralimpiyaçıyam, proses çətindir, xəstə halımla bu problem mənə lazım deyil. "Mahal” MTK bizi çox incidir”, - o bildirib.
Vətəndaş düşünür ki, Sumqayıtda evlərin bahalaşması bu cür söküntü işləri aparan şirkətlər gəldikdən sonra olub.
"Mahal” MTK Qafqazinfoya aıqlama verib bildirib ki, sakinlərin iddiası əsassızdır.
"Orada kiməsə təzyiq göstərilməsi əsassızdır. Sakinlər şirkətdən qlobal rəqəmlər tələb edirlər. Mənzillərinə verilən qiymətlərlə razılaşmırlar və adətən məsələyə "fürsət” gözü ilə baxırlar”, açıqlamada deyilir.
Sumqayıt Şəhər İcra Hakimiyyəti isə bildirib ki, vətəndaşların razılığı təmin ediləcək.
"Sumqayıt Şəhər İcra Hakimiyyəti tərəfindən sakinlərlə görüş keçirilib, sakinlərin müraciətləri dinlənilib və MTK rəhbərliyinə konkret tapşırılar verilib. Bu tapşırıqlar sakinlərin hüquqlarının qorunmasını və onların razılığının təmin edilməsini nəzərdə tutur”, - icra hakimiyyətindin açıqlamasında qeyd olunur.