Myanmada zəlzələ nəticəsində ölənlərin sayı 1 600-ü keçib - Yenilənib
Myanmada baş vermiş zəlzələ nəticəsində ölənlərin sayı 1 644-ə çatıb, 3 400-dən çox yaralı var.Bu barədə "Xinxua" agentliyi Myanma Dövlət İnzibati Şurasının mətbuat xidmətinə istinadən məlumat yayıb.
Bildirilib ki, təbii fəlakət nəticəsində 139 nəfər itkin düşüb.
09:37
Myanmada baş verən zəlzələ nəticəsində ölənlərin sayı 1000-i ötüb.Bu barədə Çin Mərkəzi Televiziyası Myanma KİV-lərinə istinadən məlumat yayıb.
Myanmada baş verən güclü zəlzələ nəticəsində ölənlərin sayı kəskin artıb.Bu barədə “Agence France-Presse” agentliyi məlumat yayıb.
Qeyd olunub ki, yeraltı təkanlar 694 nəfərin həyatına son qoyub, 1 670 şəxs zəlzələ nəticəsində müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alıb.
Martın 28-də qeydə alınan güclü təkanlar demək olar ki, bütün ölkə ərazisində dağıntılara səbəb olub. Hadisə şahidlərinin sözlərinə görə, bir çox yaşayış binaları, inzibati binalar və xəstəxanalar uçub.
Myanmada baş verən güclü nəticəsində 144 nəfər ölüb, 700 şəxs yaralanıb.Bu barədə “Kyodo” agentliyinə istinadən xəbər verir.
Vurğulanıb ki, meyitlərin çoxu tikilən 34 mərtəbəli binanın dağıntıları altından çıxarılıb.
Ehtimal edilir ki, bina çökən zaman tikinti ərazisində 300-dən çox işçi olub.
Myanmada öncə 7,7, 12 dəqiqə sonra 7,9 maqnitudalı zəlzələ baş verib. Zəlzələ nəticəsində bəzi evlər, həmçinin Saqayn və Mandalay şəhərlərini birləşdirən körpünün bir hissəsi uçub.