Çempionlar Liqası: "Qalatasaray"ın rəqibi müəyyənləşir
Bu gün Çempionlar Liqasında 1/8 final mərhələsinin püşkü atılacaq.Qol.Az-ın məlumatına görə, İsveçrənin Nyon şəhərində keçiriləcək tədbir Bakı vaxtı ilə saat 15:00-da başlayacaq.Bu mərhələdə oynamaq hüququ qazanan bütün komandaların rəqibləri müəyyənləşəcək. 1/8 final iştirakçıları arasında ən çox İngiltərə və Almaniya təmsilçiləri var. Belə ki, hər iki ölkənin 4 klubu mübarizəni davam etdirir. İtaliya, Fransa, Rusiya, Türkiyə və Yunanıstan isə hərəyə bir klubla təmsil olunur.Reqlamentə əsasən qrup mərhələsinin qalibləri ikinci pillənin sahibləri ilə qarşılaşacaq. Bu mərhələdə eyni ölkə təmsilçiləri və eyni qrupda çıxış edən komandalar bir-biri ilə qarşılaşa bilməyəcək.  Qrup qalibləri: "Mançester Yunayted" (İngiltərə), "Real" (Madrid, İspaniya), PSJ (Fransa), "Bavariya" (Almaniya), "Çelsi" (İngiltərə), "Borussiya" (Almaniya), "Atletiko" (Madrid, İspaniya), "Barselona" (İspaniya)Qrup ikinciləri: "Bayer" (Leverkuzen, Almaniya), "Qalatasaray" (Türkiyə), "Olimpiakos" (Yunanıstan), "Mançester Siti" (İngiltərə), "Şalke" (Almaniya), "Arsenal" (İngiltərə), "Zenit" (Rusiya), "Milan" (İtaliya) ANN.Az