Suverenlik Azərbaycanın qırmızı xəttidir - Tural Gəncəliyev
Azərbaycanın partnyorları başa düşməlidir ki, suverenlik ölkənin qırmızı xəttidir. Bunu Milli Məclisin deputatı Tural Gəncəliyev deyib.
"Almaniyanın prezidenti öz səhifəsində qondarma rejimin bayrağını paylaşmasını texniki səhv adlandıraraq bizdən üzr istəyib. Ölkəmizin partnorları bu cür məsələlərdə həsas olmalıdır. Suverenlik bizim qırmızı xəttimizdir. Almaniyanın məşhur bir kanalında Azərbaycana qarşı təxribat xarakterli sənədli film yayımanıb. Qondara rejimin mövzularını qabartmaq Ermənistana əlavə güc verir. Bu məsələlər diqqətdə saxlanmalıdır", - deputat aprelin 1-də çıxışı zamanı bildirib.
Deputat həmçinin bir neçə gün öncə Ermənistanın baş naziri Ararat Mirzoyanın sülh prosesi ilə bağlı əlavə iddiaların olmasını təkzib edib və bildirib ki, Azərbaycan sülh sənədini hazırlayan və təklif edən ölkədir. Sadəcə Ermənistan bu sülh sənədini imzalamaqdan yayınır.