Gürcüstanda prezidentin və müxalifətin dövlət çevrilişinə hazır olduqları elan edilib
Gürcüstanda müxalifət  və ölkə prezidenti Salome Zurabişvili ölkədə dövlət çevrilişi etməyə hazırlaşır. Bunu Gürcüstan parlamentinin spikeri Şalva Papuaşvili bildirib.
Papuaşvilinin sözlərinə görə, onlar parlament seçkilərinin nəticələrini qeyri-legitim elan etməyi və texniki hökumət yaratmağı planlaşdırırlar.
Oktyabrın 23-də, seçkilərdən əvvəl Papuaşvili jurnalistlərə bildirib ki, oktyabrın 26-da parlament seçkilərindən sonra ölkədə dövlət çevrilişi hazırlayan qrup var.
Papuaşvili qeyd edib ki, dövlət çevrilişi daha əvvəl, 2020-ci ildə keçiriləcək parlament seçkilərindən sonra planlaşdırılıb. Onun sözlərinə görə, bu dəfə basqınçılar qeyri-hökumət təşkilatlarının monitorinqinin köməyi ilə ölkədə iğtişaşlar üçün "yalançı səbəb” yaratmaq üçün saxta seçki hesabatları hazırlamaq niyyətindədirlər.
Eyni zamanda Zurabişvilinin özü də Gürcüstanda dövlət çevrilişinin hazırlanmasını təkzib edib.