“Telegram” cinayətkarların İP ünvanlarını və nömrələrini müvafiq orqanlara verəcək
"Telegram” messencerinin administrasiyası cinayətkarların xidmətdən sui-istifadə etməsinin qarşısını almaq üçün bütün ölkələr üçün xidmət şərtləri və məxfilik siyasətini yeniləyib.Bu barədə "Telegram”ın yaradıcısı Pavel Durov özünün teleqram kanalında məlumat verib.
"Biz aydınlaşdırdıq ki, qaydalarımızı pozanların İP ünvanları və telefon nömrələri qanuni hüquqi sorğulara cavab olaraq müvafiq orqanlara açıqlana bilər”, - Durov bildirib.
Sosial şəbəkənin məxfilik siyasətində deyilir ki, şirkət istifadəçinin "Telegram”ın xidmət şərtlərini pozan cinayət fəaliyyəti ilə bağlı məsələdə şübhəli olduğunu bildirən müvafiq məhkəmə orqanlarından qanuni sorğu aldıqda, İP ünvanı və telefon nömrəsini açıqlaya bilər. Bundan sonra şirkət sorğuya hüquqi baxış keçirəcək və İP ünvanınızı və telefon nömrənizi müvafiq orqanlara açıqlayacaq.