Əli Kərimli 1500 manat cərimə ödəyəcək - Məhkəmə qərarı
Nəsimi Rayon Məhkəməsi Azərbaycan Xalq Cəbhəsi Partiyasının (AXCP) sədri Əli Kərimli barəsində qaldırılan şikayətlə bağlı 1500 manat cərimə ödənilməsi ilə bağlı qərar qəbul edib. Bu barədə Əli Kərimli jurnasitlərə açıqlamasında deyib.
"Bu cinayət işi dörd ay davam etdi. Məhkəmə mənim Aydın Əliyevə böhtan atmağımı təsdiq etdi. Mənə 1500 cərimə yazıldı. Burada heç bir cinayət tərkibindən söhbət gedə bilməz. Aydın Əliyevlə bağlı səsləndirdiyim fikirlər hamısı həqiqətdir. Heç bir halda insanın şərəf və ləyaqətini alçatmır", - o bildirib.
Bundan əvvəl Azərbaycan Xalq Cəbhəsi Partiyasının sədri Əli Kərimli  də onun barəsində xüsusi ittihamla qaldırılan cinayət işi ilə bağlı hazırlıq məhkəməsi keçiriləcəyi barədə  öz sosial hesabında yazıb.
Kərimli barəsində AXCP-nin sabiq partiya üzvü Əliyev Aydın Sədədqulu oğlu məhkəməyə müraciət edib. Aydın Əliyev müraciətində Kərimlinin şəxsiyyətin azadlığı və ləyaqəti əleyhinə olan cinayətlər bölümü ilə əlaqədar xüsusi ittiham qaydasında cəzalanmasını istəyib.