İrəvan ciddi güzəşt hazırlayır
Azərbaycanın təmas xəttindəki hazırlığı erməniləri vahimələndirdi
Azərbaycan qoşunların təmas xəttinə ağır texnika yığır. ANS PRESS-in məlumatına görə, bu barədə bu gün erməni mətbuatı çox həyəcanla yazıb.
Bu barədə yazılan bir məqalədə bildirilir ki, Azərbaycan ordusu hücuma hazırlaşmaqla yanaşı cəmiyyəti buna inandırmaq üçün təbliğat işi aparır. Məqalə müəllifi inandırmağa çalışır ki, təkcə erməni ordusu deyil, erməni yaşayış məntəqələri də Azərbaycan ordusunun hədəfindədir.
Azərbaycanın elə də ciddi hərbi fəallıq göstərmədiyi bir zamana erməni ekspertlərin bu cür xof doğuran bəyanatları əslində sadə erməni toplumuna ünvanlanıb. Məsələ bundadır ki, Gömrük İttifaqına girmək istəyən Ermənistan beynəlxalq hüquq normalarının sərt təzyiqi ilə üzləşib və İrəvan istər-istəməz güzəştə getməlidir.
Həmişə yalançı qələbə ritorikası quran “Qarabağ klanı” indi tüpürdüklərini yalamağa və xalqa gerçəkləri izah etməyə məcburdur. Bunun üçünsə xalqı hazırlayırlar ki, rəsmi İrəvanın atacağı güzəşt addımları ciddi etirazlara səbəb olmasın.